Wicemistrzostwo Polski LZS naszych zawodniczek!!!

Po wicemistrzostwo Polski LZS sięgnęły nasze zawodniczki  w Ogólnopolskim Finale Centralnym w piłce nożnej dziewcząt „Mała Piłkarska Kadra Czeka”. W dniach 4-7 lipca w Reńskiej Wsi rywalizowały mistrzynie 13 województw.

Nasza drużyna musiała uznać wyższość jedynie zespołu UKKS Katowice, któremu uległa w meczu finałowym 0:3. Warty zaznaczenia jest również fakt, że bramkarka świdnickiej Polonii – Julia Biliniewicz została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.

– Jestem bardzo dumny z dziewcząt i cieszę się, że drugi rok z rzędu udało nam się stanąć na podium. Cały zespół zasługuje na duże brawa i wielkie słowa uznania za determinację i wolę walki w każdym meczu do ostatniej minuty. Myślę, że to ogromny sukces, tym bardziej że połowa naszych zawodniczek to dziewczynki młodsze o rok, a nawet dwa – ocenia trener Damian Błaszczyk.

Faza grupowa:
MKS Polonia Świdnica – UKKS Katowice (mistrz woj. śląskiego) 0️:4️
MKS Polonia Świdnica – Sparta Mochowo (mMistrz woj. mazowieckiego) 7️:0️ (Daria Rurańska – 3, Maja Błaszczyk – 2, Julia Błaszczyk, Antonina Mierzwa)

Ćwierćfinał:
MKS Polonia Świdnica – Polonia Środa Wielkopolska (mistrz woj. wielkopolskiego) 2️:1️ (Laura Pawelec, Maja Błaszczyk)

Półfinał:
MKS Polonia Świdnica – Stal Łańcut (mistrz woj. podkarpackiego) 2️:1️ (Laura Pawelec, Anna Jesionka)

Finał:
MKS Polonia Świdnica – UKKS Katowice 0️:3️

Skład: Julia Biliniewicz, Emilia Wójcik, Laura Pawelec, Anna Jesionka, Daria Rurańska, Julia Błaszczyk, Maja Geisler, Maja Błaszczyk, Kaja Kiliszewska, Maria Jakacka, Aleksandra Szmik, Antonina Mierzwa.