O nas

MKS Polonia Świdnica – najstarszy klub sportowy w Świdnicy który powstał 23 lipca 1945 roku. Początkowo posiadał on tylko jedną sekcję – piłkarską. W ciągu następnych lat powstały jednak kolejne sekcje: boks, koszykówka, akrobatyka, siatkówka, strzelectwo, tenis stołowy, szachy, piłka ręczna, kolarstwo, sporty motorowe, gimnastyka, a także sekcja pływacka.
Sekcja kobiecej piłki nożnej powstała przy MKS Polonia Świdnica w maju 2016r, przejmując drużynę seniorską MKS Polonia Stal Świdnica, która funkcjonowała od października 2013 roku. Od sierpnia 2017r. sekcja kobieca utworzyła niezależne stowarzyszenie pod nazwą MKS Polonia Świdnica – Żeńska Akademia Piłkarska
Obecnie szkolimy nie tylko seniorki ale również juniorki, młodziczki oraz żaczki.