Rewelacyjny start naszych zawodniczek podczas Polonia Cup 2018.

Dzisiaj na boisku świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt Polonia Cup 2018. Zawodniczki rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: U-7, U-10 oraz U-13. Można śmiało powiedzieć, że było to święto żeńskiej piłki nożnej, ponieważ do turnieju zgłosiło się ponad 130 zawodniczek z kilku dolnośląskich klubów takich jak: Ślęza Wrocław, FemGol Lubin, Energetyk Siechnice, Lechia Dzierżoniów, UKS Kiełczów Academy oraz SP Wojbórz.

Rewelacyjnie spisały się nasze zawodniczki, które w kategorii U-13 zdobyły I i III miejsce, przy czym warte zaznaczenia jest, że zwyciężczynie turnieju zdobyły komplet punktów. Drugi stopień podium przypadł dziewczętom FemGol-u Lubin.

Podobnie było w kategorii U-10, świdniczanki były bezkonkurencyjne wygrywając wszystkie sześć spotkań, nie tracąc przy tym ani jednej bramki!!! Pozostałe miejsca na podium zajęły drużyny Ślęzy Wrocław oraz FemGol-u Lubin.

Nie mniejsze gratulacje należą się naszym najmłodszym piłkarkom, które brały udział w turnieju bez klasyfikacji punktowej, ale zaprezentowały się bardzo dobrze, odnosząc sporo zwycięstw.

Świetna postawa naszych zawodniczek sprawiła, że większość nagród indywidualnych również trafiła w nasze ręce. Wiktoria Gazda otrzymała statuetkę najlepszej bramkarki turnieju U-13, natomiast Wiktoria Podleśna (U-13) oraz Emilia Włodkowska (U-10) zostały wyróżnione jako najlepsze zawodniczki w swoich kategoriach. Ponadto wyróżnienia w kategorii U-7 otrzymały Marysia Jakacka, Maja Błaszczyk, a także Julia Biliniewicz.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Starostwu Powiatu Świdnickiego za wsparcie w organizacji turnieju oraz Panu Tomaszowi Mojsie i firmie JAKO.

Składy:

U-13

POLONIA I ŚWIDNICA (I miejsce): Wiktoria Gazda, Wiktoria Pogoda, Maja Sakowska, Natalia Firlej, Wiktoria Podleśna, Wiktoria Olejnik, Paulina Żygadło, Agata Karp oraz Amelia Patyk.

POLONIA II ŚWIDNICA (III miejsce): Laura Panas, Ewa Stec, Agata Burdak, Anna Skowrońska, Karolina Walasiak, Patrycja Osiecka, Aleksandra Śliwińska, Anna Adamowicz oraz Urszula Miechurska.

U-10

POLONIA ŚWIDNICA (I miejsce): Julia Miechurska, Emilia Jakacka, Julia Głogowska, Nadia Hładko, Emilia Włodkowska oraz Izabela Skowrońska.

U-7

Hania Safian, Maja Błaszczyk, Julia Błaszczyk, Ala Legan, Ala Szczepara, Kaja Kiliszewska, Ala Suliga, Julia Biliniewicz, Marysia Jakcka oraz Aniela Łuczak.