Mecze kontrolne juniorek młodszych.

W ostatnich trzech dniach podopieczne Damiana Błaszczyka i Dominiki Soroty rozegrały dwa sparingi z drużynami chłopięcymi. W czwartek wysoko przegrały z trampkarzami Cukrownika Pszenno (14:1), natomiast wczoraj uległy młodzikom MKS Znicz Pruszków (7:2).

Mecz z rówieśnikami z Pszenna pokazał jak duża różnica, przede wszystkim fizyczna dzieli dziewczęta od chłopców. Spotkanie było podzielone na trzy tercje. Pierwsza z nich zakończyła się wynikiem 1:0 dla Cukrownika, dziewczęta walczyły bardzo dzielnie i umiejętnie rozbijały ataki przeciwników. Nieco gorzej było w drugiej, która zakończyła się prowadzeniem chłopców z Pszenna 4:1 (bramkę dla naszego zespołu zdobyła Amelia Patyk). Zdecydowanie zabrakło sił na trzecią odsłonę, w którą nasze dziewczęta straciły aż 10 bramek.

Damian Błaszczyk (trener): „Mimo bardzo wysokiej porażki dziękuję swoim zawodniczkom za walkę. Przed nami bardzo daleka droga, ale wierzę że systematyczna praca i nabyte doświadczenia będą rzutowały na nasz progres i prezentowane umiejętności”

Nieco inny, bardziej wyrównany przebieg miał mecz z chłopcami Znicza Pruszków. Nasze dziewczęta stworzyły sporo sytuacji bramkowych, z czego wykorzystały zaledwie dwie za sprawą Wiktorii Podleśnej oraz Anny Adamowicz.

Damian Błaszczyk (trener): „W tym meczu mieliśmy już momenty fajnej gry, z czego jestem zadowolony. Dziewczęta potrafiły stworzyć sporo sytuacji bramkowych, jednak szwankuje jeszcze skuteczność jak również komunikacja w zespole. Jest mnóstwo elementów nad którymi musimy pracować ale widząc coraz poważniejsze podejście dziewcząt do treningu jestem bardzo dobrej myśli. Musimy nabrać doświadczenia, a więc potrzebujemy trochę czasu aby przyzwyczaić się do gry na większych boiskach. W tym sezonie będziemy rywalizować z chłopcami w lidze młodzika, a to będzie dla nas spore wyzwanie.”

Skład: Wiktoria Gazda, Laura Panas, Wiktoria Pogoda, Dominika Gołębiewska, Anna Skowrońska, Maja Sakowska, Anna Adamowicz, Wiktoria Podleśna, Paulina Żygadło, Karolina Pfister, Karolina Walasiak, Patrycja Osiecka, Amelia Patyk, Agata Karp, Natalia Firlej, Ewa Stec oraz Natalia Szczepaniuk