Dziewczyny powalczyły w Zamościu!

Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza drużyna w Mistrzostwach Polski LZS dziewcząt w kategorii U-15, które w dniach 17-20 lipca odbyły się w Zamościu.
Nasza drużyna złożona praktycznie w całości z młodziczek, czyli dziewcząt o dwa, trzy, a nawet cztery lata młodszych pojechała na Lubelszczyznę nie tylko po to, by zbierać cenne doświadczenie w piłce 11-osobowej, ale powalczyć i pokazać ciekawy futbol. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że wszystkie cele zostały osiągnięte. Nasz zespół bez wątpienia trafił do najmocniejszej grupy, gdzie miał okazję zmierzyć się z Medykiem Konin (Mistrz woj. wielkopolskiego) oraz Wisłą Brzeźnica (Mistrz woj. małopolskiego), czyli bardzo mocnymi zespołami z Centralnej Ligi Juniorek a także z Mistrzem woj. opolskiego – Rolnikiem Głogówek.
Wyniki z fazy grupowej pozwoliły nam grać o miejsca 5-8.
W pierwszym meczu kolejnej fazy nasz zespół pokonał LKS Ceramik Lejdis Łubiana (Mistrz woj. pomorskiego), aby ponownie w meczu o piąte miejsce spotkać się z Medykiem Konin. Drużyna z Wielkopolski okazała się lepsza, ale nasze dziewczęta rozegrały bardzo dobre spotkanie, ulegając niestety 1:0.
Damian Błaszczyk (trener): „Jestem bardzo zadowolony z gry swojego zespołu. W całym turnieju zagraliśmy równo, realizując przedmeczowe założenia. Zanotowaliśmy porażki wyłącznie z drużynami grającymi na codzień w Centralnej Lidze Juniorek, zdecydowanie silniejszych fizycznie ze względu przede wszystkim na różnice wieku. Ważne dla mnie jest to, że nawet z taki drużynami potrafiliśmy utrzymywać się przy piłce i stwarzać sytuacje bramkowe”.
Faza grupowa:
MKS Polonia Świdnica – Medyk Konin 0:7
MKS Polonia Świdnica – Rolnik Głogówek 6:3 (Emilia Jakacka x3, Maja Błaszczyk, Wiktoria Pawłowska, Daria Rurańska)
Gra o miejsca 5-8:
MKS Polonia Świdnica – LKS Ceramik Lejdis Łubiana 3:0 (Maja Geisler, Maja Błaszczyk, Wiktoria Pawłowska)
MKS Polonia Świdnica – Medyk Konin 0:1
Skład: Julia Biliniewicz, Emilia Wójcik, Laura Pawelec, Anna Jesionka, Daria Rurańska, Jagoda Komisarczyk, Wiktoria Pawłowska, Iwet Głuszek, Kaja Kiliszewska, Julia Błaszczyk, Maja Błaszczyk, Aleksandra Szmik, Emilia Jakacka, Maria Jakacka, Maja Geisler oraz Julia Rychel