Zwycięstwo na początkek CLJ U-15!!!

„Świetna inauguracja Centralnej Ligi Juniorek”, Wymarzony debiut Nadii Sobel”, „Z piełka do nieba”. To tylko kilka tytułów, które spokojnie mogłyby znaleźć się na początku tego posta. Najważniejsze jednak jest że to zawodniczki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej zgarnęły pełną pulę na inaugurację Centralnej Ligi Juniorek U-15. 
Dzisiejszy mecz poprzedziło kilka bardzo ciekawych akcentów. Nasze zawodniczki zostały wyprowadzone przez przesympatyczną „eskortę”, swoję najmłodsze koleżnaki z klubu. Bezpośrednio przed rozpoczęciem meczu nasza drużyna została odznaczona za zdobycie Mistrzostwa w Dolnośląskiej Lidze Juniorek U-15. Pamiątkową paterę z ramienia Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej wręczył trener Adam Ciupiński , natomiast Pan Jerzy Żądło – Zastępca Prezydenta Świdnicy pamiątkową statuetkę trenerowi Łukaszowi Wawrzyniakowi.
Mecz, który odbywał się na płycie głównej można było po raz pierwszy śledzić na żywo w internecie.
Transmisję z tego meczu przeprowadził nam Sportowy Wałbrzych TV.

Od początku dzisiejszego spotkania to nasza drużyna przejęła inicjatywę, dłużej utrzymywała się przy piłce i stwarzała sytuacje bramkowe. Duża przewaga nie przełożyła się jednak na zdobycze bramkowe. To co nie udało się nam, udało się drużynie z Opoczna, która przy pierwszej możliwości wyszła na prowadzenie, wykorzystując rzut karny w 30 minucie po zagraniu ręką jednej z naszych zawodniczek.
Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.
Po zmianie stron na boisku pojawiła się Nadia Sobel, która zaliczyła wymarzony debiut.
Już w drugiej minucie od pojawienia się na murawie zdobyła bramkę na 1:1, po podaniu Wiktorii Podleśnej. Ta sama zawodniczka niespełna 3 minuty później, obsłużona idealnym podaniem Darii Matuszewskiej wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie. Ten sam duet w roli głównej wystąpił w 70 minucie. Ponownie dokładne podanie Darii Matuszewskiej sfinalizowała Nadia Sobel, która zanotowała klasyczny hattrick. Mimo dużej przewagi naszej drużyny wynik nie uległ już zmianie.

MKS POLONIA ŚWIDNICA – KAJA OPOCZNO 3:1 (0:1)

Bramki:
42’ Nadia Sobel (as. Wiktoria Podleśna)
45’ Nadia Sobel (as. Daria Matuszewska)
70’ Nadia Sobel (as. Daria Matuszewska)

Skład: Roksana Matuszewska, Liwia Serafin, Amelia Kozina, Anna Pawlik (73’ Kinga Łukaszczuk), Karolina Kusiak, Wiktoria Podleśna, Julia Amarowicz (73’ Julia Roman), Aleksandra Śliwińska (70’ Wiktoria Szymańska), Daria Matuszewska, Kinga Żołądkiewicz oraz Amelia Patyk (41’ Nadia Sobel).

MKS Polonia ŚwidnicaTa strona jest zoptymalizowana do przeglądania na urzadzeniach, na których rozdzielczość ekranu jest większa niż 320px!

Przejdź do góry strony