Turniejowe zwycięstwo w Ząbkowicach!

W cudowny sposób weekend rozpoczęły nasze zawodniczki z rocznika 2010 i 2012. Polonistki wzięły udział w turnieju w Zabkowicach Śląskich, gdzie przyszło im się zmierzyć z dziesięcioma chłopięcymi drużynami, w rozgrywkach uczestniczyły jako jedyna drużyna dziewczęca.
W rywalizacji udział wzięły takie zespoły jak: Akademia Sportu Orzeł Ząbkowice Śląskie, Lechią Dzierżoniów, AP Dzierżoniów, Champion Oława, Goal Kamieniec Ząbkowicki, Champions Nowa Ruda oraz LZS Grodków.
Niezmiernie cieszy fakt, że wszystkie mecze rozegrane przez nasze reprezentantki zakończyły się sukcesem  i z pełną gracją ukończyły one turniej plasując się na najwyższym miejscu podium!
Prawdziwą chwile grozy dziewczęta przeżył w meczu finałowym z drużyną Goal Kamieniec Ząbkowicki. Nasze zawodniczki mimo znaczącej przewagi nad przeciwnikiem strzeliły wyrównującego gola dopiero na 15 sekund przed końcem spotkania, by później w serii rzutów karnych triumfować.
Ponad to Kaja Kiliszewska została wybrana do TOP 10 turnieju, a Maja Błaszczyk zgarnęła statuetkę dla Królowej Strzelczyń zdobywając w turnieju aż 15 bramek. 🧐😊
Wyniki:
MKS Polonia Świdnica-ŻAP – Akademia Sportu Orzeł I Ząbkowice Śląskie 9:0
Maja Błaszczyk x5
Zofia Malczyk x1
MKS Polonia Świdnica-ŻAP – UKS Lechia II Dzierżoniów 6:0
Kaja Kiliszewska (x2
MKS Polonia Świdnica-ŻAP – AP GOAL Kamieniec Ząbkowicki 3:1
Julia Błaszczyk x1
MKS Polonia Świdnica-ŻAP – LZS GZ Grodków 5:0
MKS Polonia Świdnica-ŻAP – AP Dzierżoniów 3:0
Maja Błaszczyk x3
MKS Polonia Świdnica-ŻAP – AP GOAL Kamieniec Ząbkowicki 1:1 (k. 2:1)
Karne:
Maja Błaszczyk x1
Kaja Kiliszewska x1
Skład: Matylda Hyjek, Zosia Malczyk, Kaja Kiliszewska, Julia Błaszczyk, Maja Błaszczyk oraz Marysia Jakacka.