Powalczyły z liderem

Po przerwie w rozgrywkach spowodowanej wprowadzonymi w kraju obostrzeniami, wróciły do gry nasze seniorki występujące w III lidze makroregionalnej. Polonistki rozpoczęły od najmocniejszego przeciwnika. W niedzielne przedpołudnie udały się do Gorzowa na mecz z aktualnym liderem KKP Wartą Gorzów. Pomimo przewagi wyżej notowanej drużyny z Gorzowa nasze zawodniczki postawiły twarde warunki i były bardzo bliskie wywiezienia punktu z tak trudnego terenu. Niestety ostatecznie uległy 2:1. Najgorsza informacja to, dwie kontuzje podstawowych zawodniczek, Julii Migacz i Liwii Serafin, które najprawdopodobniej nie wrócą do zdrowia na najbliższe mecze.

Po meczu trener naszej drużyny Bartosz Kulig nie krył niedosytu: „Wiedzieliśmy że czeka nas mecz walki i musimy zachować koncentrację. Jestem zadowolony z postawy moich zawodniczek, które nie przestraszyły się mocnego rywala i godnie przeciwstawiły się naporowi Gorzowianek. Szczególnie w defensywie wykonaliśmy ciężką pracę, a nasza bramkarka Lidia Maciejewska mówiąc żartobliwie wyprawiała nieprawdopodobne rzeczy w bramce łącznie z tym, że w efektowny sposób obroniła rzut karny. Martwią tylko odniesione kontuzje i spora liczba kartek.”

Bramka: Julia Morąg

Skład: Lidia Maciejewska, Karolina Kusiak, Ewa Klasa, Monika Garbacz, Liwia Serafin, Joanna Furmaniuk, Julia Amarowicz, Maja Sakowska, Julia Migacz, Daryna Datsenko, Julia Morąg

Rez.: Alicja Antoszczak, Anna Pawlik, Kamila Kosior, Natalia Marszałek, Natalia Nalewajko, Dominika Gołębiewska, Wiktoria Szymańska