Polonia Cup 2023

Wczoraj na hali im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy byliśmy organizatorem turnieju w kategorii Trampkarz.
Osiem zespołów w dwóch grupach toczyło bardzo wyrównane pojedynki.
Nasz zespół rywalizował z: AKS Strzegom 4:0 (Damian Patyk x2 , Kacper Kłos, Sebastian Patyk), Pogonią Pieszyce 0:2 oraz Granitem Roztoka 2:0 (Filip Łuczak, Damian Patyk).
Nasz zespół zajął drugie miejsce w grupie i w półfinale zmierzył się z Jaworzanka Jawor. Bardzo zacięte spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i o wejściu do finału decydowały rzuty karne. Nasz zespół świetnie egzekwował „jedenastki” (Kirił Zhoholko, Sebastian Patyk), a bramkarz Norbert Charuży dwukrotnie popisał się świetnymi interwencjami.
Mecz finałowy dał nam szanse do rewanżu, ponieważ zameldował się w nim również zespół Pogoni Pieszyce. Spotkanie obfitowało w świetne okazje bramkowe ale i tym razem rywale okazali się lepsi pokonując nasz zespół 3:2 (Filip Łuczak x2) ostatecznie zdobywając pierwsze miejsce w całym turnieju.
Nasz zespół reprezentowali: Norbert Charuży, Kirił Zhoholko, Damian Patyk, Sebastian Patyk, Filip Łuczak, Jacek Sobczyński, Adam Andrzejewski, Kacper Kłos, Daniel Komorowski, Brajan Jankowski.
Najlepszym bramkarzem turnieju – Tomasz Zysnarski🥅 (Jaworzanka Jawor)
Król strzelców – Damian Patyk (MKS Polonia Świdnica)
Najlepszy zawodnik turnieju – Jakub Polański (Pogoń Pieszyce).
Klasyfikacja końcowa zawodów:
1. POGOŃ PIESZYCE
2. MKS POLONIA ŚWIDNICA
3. JAWORZANKA JAWOR
4. LECHIA DZIERŻONIÓW
5. AKS STRZEGOM
6. FUTGOL CZARNY BÓR
7. GRANIT ROZTOKA
8. KOLIBER UCIECHÓW
Dziękujemy wszystkim drużynom i trenerom za przyjazd i sportową rywalizację.