Piłkarska sobota w wykonaniu młodych podopiecznych naszej Akademii

W tą sobotę udział w turniejach organizowanych przez GAP Męcinka wzięły aż 3 zespoły trenerki Dominiki Soroty.
W pierwszej kolejności do rywalizacji turniejowej przystąpiły dziewczynki z rocznika 2013/14. Przyszło im się zmierzyć z takimi zespołami jak:
Klub Sportowy Jaworzanka 1946 Jawor,
Gminna Akademia Piłkarska Męcinka,
Klub Sportowy Nysa Kłaczyna,
Akademia Młodego Piłkarza Budziszów Wielki.
Parę godzin później na boisku swój debiut turniejowy zaliczyli chłopcy z rocznika 2018-2016, którzy rywalizowali z:
Gminną Akademią Piłkarską Męcinka,
Klubem Sportowym Jaworzanka 1946 Jawor,
Szkółką Piłkarską Footballove,
Klubem Sportowym Nysa Kłaczyna.
W ostatniej kolejności, również swój turniejowy debiut miały zawodniczki z roczników 2015-2017. Dziewczynki rozegrały mecze oraz mecze rewanżowe z:
Gminną Akademią Piłkarską Męcinka,
Klubem Sportowym Jaworzanka 1946 Jawor,
Akademią Młodego Piłkarza Budziszów Wielki.
Turnieje odbywały się bez klasyfikacji końcowej, a celem głównym była dobra zabawa, zbieranie nowych doświadczeń, a także podnoszenie umiejętności. Wszystko to zostało w 100 % zrealizowane.
Trenerka Dominika Sorota: „Wszystkie dzieciaki zasługują na ogromne słowa uznania, rozegraliśmy bardzo dobre mecze. Szczególne wrażenie zrobiły na mnie grupy debiutujące w rozgrywkach turniejowych. W przypadku klasyfikacji nasi podopieczni zajęliby miejsca na podium, kolejno: 2 (dziewczynki 2013/14), oraz nasi debiutanci 3 (chłopcy 2016-2018) i 1 (dziewczynki 2015-2017). Oczywiście nie wyniki były tutaj najważniejsze, a progres umiejętności, który jest coraz bardziej widoczny, co niezmiernie mnie cieszy”.
Nagrody indywidualne otrzymali: Klaudia Kwiatkowska, Michał Kowal oraz Lea Koba.
Składy:
dziewczynki 2013/14: Sonia Grajoszek, Aleksandra Chmielewska, Nina Stachyra, Nikola Mencel, Agata Pietrzak, Nina Król, Klaudia Kwiatkowska.
chłopcy 2016-2018: Ignacy Zając, Dawid Gerus, Michał Janiszewski, Mateusz Pękała, Michał Kowal, Jakub Walkowski, Tomasz Skirliński, Filip Maciejewski, Piotr Skirliński.
dziewczynki 2015-2017: Antonina Pawlik, Nonna Logvyn, Julia Kotańska, Milena Hajduga, Emilia Krawczyk, Laura Gniewek, Lea Koba, Cecylia Gądek.