Festiwal Piłki Nożnej Przedszkoli

Niesamowite, sportowe emocje, mnóstwo zabawy i szczere dziecięce uśmiechy. Z pewnością nie zabrakło tego wszystkiego na Festiwalu Piłki Nożnej Przedszkoli pod Patronatem Prezydenta Miasta Świdnicy – Pani Beaty Moskal-Słaniewskiej, który odbył się wczoraj na hali sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno.
Nasz klub był jednym z organizatorów tej imprezy wspólnie z Przedszkolem Miejskim nr 3 w Świdnicy oraz Powiatowym Zrzeszeniem LZS w Świdnicy.
Festiwal oficjalnie otworzył Pan Leszek Noworól – Prezes Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS oraz Pan Jerzy Żądło – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy.
100 chłopców i dziewczynek z 10 Przedszkoli głownie ze Świdnicy miała okazję rywalizować ze sobą na trzech boiskach piłkarskich. Tego dnia gwiazdami nie były tylko grające dziewczynki i chłopcy ale również ich koleżanki i koledzy, którzy dzielnie dopingowali swoje zespoły.
Na boisku wiele wspaniałych akcji i zdobytych goli, a na trybunach wyjątkowy doping i mnóstwo fantastycznej zabawy. Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal, a drużyna puchar oraz piłkę.
Zespoły odebrały nagrody z rąk Pani Katarzyny Pawłowskiej z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Świdnicy oraz Pana Radosława Wernera – kierownika Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta w Świdnicy.
Wierzymy, że kolejne edycje Festiwalu Piłki Nożnej Przedszkoli to tylko kwestia czasu i dołożymy wszelkich starań, aby już na stałe zagościł w naszym mieście.
Oczywiście, tak jak każde przedsięwzięcie wiąże się z zaangażowaniem wielu osób i instytucji bez których nie mogłoby się to udać.
👉Pani Beata Moskal-Słaniewska – Prezydent Miasta Świdnica
👉Pani Renata Noworól – Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 3 w Świdnicy
👉Pan Leszek Noworól – Prezesa Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS
👉Pani Renata Begierska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy