Festiwal Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych i Przedszkoli (Klasy I-III)

Dzisiaj na boisku przy Szkole Podstawowej nr 4 odbył się pierwszy turniej I Festiwalu Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych i Przedszkoli pod patronatem Prezydent Miasta Świdnica. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest MKS Polonia Świdnica – Żeńska Akademia Piłkarska oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy. Dzisiejszego dnia stanęło naprzeciw siebie osiem drużyn klas I-III z czterech szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej 105 oraz Szkoły Podstawowej nr 4.

Najwyższe miejsce na podium przypadło Szkole Podstawowej nr 6, na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 1, natomiast na najniższym stopniu podium gospodynie turnieju, zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym” na dwóch boiskach, więc do rozegrania było mnóstwo spotkań. Nie zabrakło oczywiście wspaniałych akcji, bramek a co najważniejsze uśmiechów młodych zawodniczek.

Każda z uczestniczek została uhonorowana przez organizatorów pamiątkowym medalem oraz dyplomem. Ponadto trzy wyróżniające się zawodniczki z każdej drużyny otrzymały upominki ufundowane przez firmę JAKO oraz Żeńską Akademię Piłkarską MKS Polonia Świdnica.

Wielkie podziękowania dla Pani Beaty Laskowskiej – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4, jak również dla firmy DELTA TECH, która jak zawsze wsparła finansowa naszą inicjatywę.

Przed nami jeszcze dwa turnieje. Pierwszy z nich już 23 maja dla dzieci przedszkolnych, natomiast dwa dni później (25 maja) klasy IV-VI szkół podstawowych. ZAPRASZAMY