Festiwal Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych i Przedszkoli (klasy IV-VI)

W piątek tj. 25.05 zakończył się Festiwal Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych i Przedszkoli pod patronatem Prezydent Miasta Świdnica – Pani Beaty Moskal-Słaniewskiej. W ostatnim dniu Festiwalu rywalizowały ze sobą dziewczynki klas 4-6 szkół podstawowych. Podobnie jak w poprzednich rozgrywkach, klas 1-3 szkół podstawowych jak i przedszkoli nie zabrakło emocji i ogromu uśmiechu na twarzach wszystkich uczestniczek. W szranki prócz gospodarza, Szkoły Podstawowej nr 4 stanęły reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1, nr 6 oraz nr 105. Rozgrywki zakończyły się zwycięstwem dziewcząt SP6, które wygrały wszystkie swoje mecze. Na drugim miejscu uplasowała się SP4, wyprzedzając kolejno SP1 oraz SP105.
Miejmy nadzieję , że tegoroczny Festiwal odnajdzie swoją kontynuację w dalszych latach i na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych naszego miasta. Wielkie podziękowania dla Pani Beaty Laskowskiej – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 za pomoc w organizacji I Festiwalu Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych i Przedszkoli. Dziękujemy również wszystkim zawodniczkom za udział i fantastyczną postawę, a opiekunom oraz trenerom za świetne przygotowanie zespołów.
Przypominamy również, że nabór do wszystkich drużyn naszej Akademii nadal trwa. Czekamy na nowe twarze chętne rozwijać swoje umiejętności i nabywania nowych doświadczeń.
„Czas przełamać stereotyp, że piłka nożna to wyłącznie męski sport”