Bardzo dobry turniej dziewczynek!

Dzisiaj byliśmy organizatorem turnieju DELTA TECH CUP dla dziewczynek w kategorii U-9, czyli urodzonych w roku 2014 i młodszych. Turniej odbył się pod patronatem naszego wieloletniego sponsora – niezawodnej firmy DELTA TECH.
Zawitały do nas znakomite zespoły dziewczęce z całego województwa dolnośląskiego, a ich przyjazd w tak trudnych warunkach pogodowych jak dzisiejsze był nie lada wyzwaniem.
Do rywalizacji stanęły:
MKS Polonia Świdnica
FemGol Lubin
Ślęza I Wrocław
Ślęza II Wrocław
AMP Bolesławiec
APN Talent Trzebnica
Lechia Dzierżoniów
Turniej przysporzył wszystkim kibicom, rodzicom, zapewne i trenerom wielu powodów do zadowolenia. Wiele pojedynków 1 na 1, piękne gole, wspaniałe interwencje bramkarek, a przede wszystkim mnóstwo walki tych młodych piłkarek.
Podopieczne trenerki Dominiki Soroty pod jej nieobecność prowadzone były przez trenera Radosława Szaleckiego i musimy przyznać, że zaprezentowały się ze świetnej strony.
MKS Polonia Świdnica – APN Talent Trzebnica 5:0
MKS Polonia Świdnica – Lechia Dzierżoniów 2:3
MKS Polonia Świdnica – AMP Bolesławiec 4:0
MKS Polonia Świdnica – Ślęza II Wrocław 6:0
MKS Polonia Świdnica – FemGol Lubin 1:1
MKS Polonia Świdnica – Ślęza I Wrocław 2:1
Do ostatniego meczu ważyły się losy pierwszej czwórki turnieju, ale ostatecznie to nasze zawodniczki pokonując Ślęzę I Wrocław 2:1 uplasowały się na drugim miejscu. MVP naszej drużyny została wybrana Nina Król, strzelczyni ośmiu bramek. Bardzo cieszy również fakt, że wszystkie nasze piłkarki wpisały się na listę strzelców.
Wielkie brawa.
Wszystkie zawodniczki otrzymały pamiątkowe medale, a najlepsze trzy drużyny puchary.
Wyróżnienia indywidualne:
Najlepsza zawodniczka turnieju – Karolina Daczkowska (FemGol Lubin)
Najlepsza bramkarka turnieju – Nadia Napora (APN Talent Trzebnica)
Królowa strzelczyń – Polina Kostriukova (Lechia Dzierzoniów)
MVP drużyny: M.Sawicka (APN Talent Trzebnica), L. Chmielek (Lechia Dzierzoniów), N.Król (MKS Polonia Świdnica), A.Fiedosewicz (AMP Bolesławiec), H.Kadłubicka (FemGol Lubin), M.Całka Ślęza I Wrocław), A.Kowalska (Ślęza II Wrocław)
Dziękujemy wszystkim zawodniczkom za wspaniałą grę, trenerom za świetnie przygotowane zespoły, a rodzicom za wyjątkowy doping.
Klasyfikacja końcowa:
1. FemGol Lubin
2. MKS Polonia Świdnica
3. Ślęza I Wrocław
4. Lechia Dzierżoniów
5. APN Talent Trzebnica
6. Ślęza II Wrocław
7. AMP Bolesławiec
Skład:
Nina Król (8x⚽), Tosia Pawlik (4x⚽), Agata Pietrzak (3x⚽), Nonna Logvyn (1x⚽), Nina Stachyra (1x⚽), Karolina Styś (1x⚽), Tosia Krasowska (1x⚽), Klaudia Kwiatkowska (1x⚽)