Wyjazdowe zwycięstwo seniorek w Nowej Rudzie

Wczoraj zwycięstwo w kolejnym meczu sparingowym odniosły nasze juniorki. W wyjazdowym pojedynku okazały się lepsze od Piasta Nowa Ruda, zwyciężając w stosunku 3:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyła Dominika Sochacka oraz dwukrotnie Julia Furmankiewicz (na zdjęciu).

Mimo zwycięstwa, które niewątpliwie może cieszyć, pozostał spory niedosyt jeśli chodzi o styl gry. To już kolejne spotkanie, w którym nasz zespół nie zachwyca i choć drużyna wygrywa, trener Damian Błaszczyk nie ma powodów do euforii.

Warto dodać, że w Nowej Rudzie byliśmy świadkami aż trzech debiutów: Dominika Gołębiewska (z drużyny juniorek), Anna Mazanka (2 letnia przerwa w treningach, wczesniej Darbor Bolesławice) oraz Klaudia Nowak (nowa zawodniczka).

Damian Błaszczyk (trener) – „Jak na vice lidera III ligi można wymagać od nas zdecydowanie więcej. Gramy cały czas słabo, nie potrafimy złapać odpowiedniego rytmu, a wiele błędów indywidualnych i niedokładność w grze nie daje powodów do zadowolenia. Mam nadzieję, że dziewczyny wreszcie zrozumieją, że to jak pracują na treningach dokładnie w taki sam sposób przekłada się na poziom gry. Jedynym, choć niewielkim usprawiedliwieniem może być to, że ciągle borykamy się za sporymi brakami kadrowymi. Kontuzję leczą Monika Garbacz, Julia Morąg i Sylwia Gorzycka, do tego dochodzą obowiązki zawodowe i choroby, więc wszystkie mecze gramy w mocno osłabionym składzie.

Skład: Natalia Samborska, Dominika Sorota, Ewa Klasa, Julia Grabowska, Anna Mazanka (Dominika Gołębiewska), Sandra Kozak (Klaudia Nowak), Paulina Leśniak, Joanna Furmaniuk, Justyna Bartkowicz, Julia Furmankiewicz, Dominika Sochacka