Zwycięstwo w Lidze Młodzika!!!

Do Roztoki nasz zespół udał się w mocno osłabionym składzie, ale z dużymi ambicjami i wolą walki o pierwsze punkty w lidze. Ze względu na różne sytuacje losowe i zdrowotne w tym meczu nie mogło zagrać kilka kluczowych zawodniczek.

Od pierwszych minut inicjatywę przejęły nasze zawodniczki, które co chwilę gościły pod bramką rywali, jednak skuteczność mocno zawodziła. Na prowadzenie wyszliśmy w 20 minucie, za sprawą Amelii Patyk, a już 5 minut później Karolina Pfister podwyższyła naszą przewagę do dwóch bramek. Nie udało się jednak utrzymać dwubramkowego prowadzenia do przerwy, zawodnik Granitu popisał się indywidualną akcją i zdobył bramkę kontaktową w ostatnich sekundach pierwszej połowy.

Początek drugiej części meczu nie rozpoczął się dla dziewcząt dobrze, już w pierwszych minutach gospodarze doprowadzili do wyrównania. Od tego momentu już tylko nasze zawodniczki zdobywały bramki, które  były autorstwem ponownie Amelii Patyk. Chłopcy z Roztoki jeszcze kilkakrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Julię Miechurską, ale za każdym razem zwycięsko wychodziła z nich nasza bramkarka.

Granit Roztoka  –  MKS Polonia Świdnica – Żeńska Akademia Piłkarska  2:4

Wielkie brawa dla całej drużyny!!!

Skład: Julia Miechurska, Ewa Stec, Urszula Miechurska, Anna Skowrońska, Aleksandra Śliwińska, Wiktoria Olejnik, Karolina Pfister, Maja Bereś, Amelia Patyk, Natalia Szczepaniuk

dav