Zwycięska passa podtrzymana. Polonia – AKS 13:0!!!

W dzisiejszym spotkaniu 5 kolejki ligi młodzika nasze zawodniczki zagrały w Strzegomiu z tamtejszą drużyną Aks-u. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy pewnie grali piłką, taki stan utrzymywał się do 7 minuty, kiedy to w pierwszej składnej akcji Ania Pawlik po podaniu Mai Sakowskiej otwiera wynik na 1:0. Kolejna bramka pada po 60 sekundach, Wiktoria Podleśna doskonale obsługuje podaniem Darię Matuszewską, która wygrywa pojedynek z obrońcę i z 20 metrów świetnym strzałem uderza nie do obrony.
W 18min gola na 3:0 strzela Julia Amarowicz, po podaniu Darii Matuszewskiej. Od tego momentu nasze zawodniczki dyktowały warunki na boisku. W 20 minucie podwyższamy prowadzenie za sprawą Oliwii Bębeniec, która wykorzystuje dokładne podanie Ani Skowrońskiej.
W drugiej połowie zdobywanie kolejnych goli zapoczątkowała ponownie Julia Amarowicz, która mocnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonuje bramkarza i mamy 5:0!
W 37 minucie kolejny raz Julia Amarowicz wpisuje się na listę strzelczyń po podaniu Darii Matuszewskiej, gromadząc w ten sposób swojego pierwszego hat-tricka w naszych barwach. Kolejne dwa trafienia odnotowuje Amelia Patyk, która wykorzustuje dokładne podania Ani Pawlik oraz chwilę później Wiktorii Olejnik.
W 47 minucie w zamieszaniu pod bramką Daria Matuszewska zgrywa do Julii Amarowicz, ta lekkim sytuacyjnym strzałem wtacza piłkę do bramki i jest 9:0. Dwie minuty później Ania Adamowicz wrzuca piłkę z rzutu rożnego, obrońca wybija na 20 metr, gdzie nabiega Kinga Łukaszczuk i przepięknym strzałem z lewej nogi umieszcza piłkę w samym okienku bramki przeciwnika, bramka „palce lizać” 🙂 10:0
W 51 minucie mamy już kolejną bramkę, Daria Matuszewska podaje do Oliwii Bębeniec, a ta kolejny raz w sytuacji sam na sam pokonuje bramkarza gospodarzy 🙂
W 54 minucie Daria Matuszewska wydziera piłkę obrońcy i strzela na 12:0,a w ostatniej minucie na listę strzelczyń wpisuje się Kapitan naszego zespołu, Wiktoria Podleśna, ustalając wynik na 13:0

Łukasz Wawrzyniak (trener): „Cały czas uczymy się siebie i funkcjonowania w nowym otoczeniu. Coraz lepiej się rozumiemy i coraz lepiej sobie ufamy. W każdym meczu i do każdego przeciwnika podchodzimy skoncentrowani na 100%, nie ma możliwości o jakimkolwiek lekceważeniu i rozluźnieniu .
Jestem bardzo zadowolony z postawy swoich piłkarek, zaczynamy piłkarsko wyglądać bardzo fajnie, rzecz jasna dużo pracy przed nami, ale idziemy w dobrym kierunku.”

Skład: Ewa Stec (br), Roksna Matuszewska (br), Karolina Kusiak , Maja Sakowska, Wiktoria Olejnik, Julia Amarowicz, Wiktoria Podleśna (c), Daria Matuszewska, Anna Pawlik, Amelia Patyk, Anna Adamowicz, Oliwia Bębeniec, Kinga Łukaszczuk, Karolina Walasik, Anna Skowrońska.