Turniej młodziczek w Strzelcach Opolskich

Kolejny bardzo mocno obsadzony turniej rozegrały nasze młodziczki. Podopieczne Bartosza Kuliga tym razem udały się do Strzelec Opolskich, gdzie wzięły udział w halowym turnieju pod nazwą „Mikołajek z piłką„. Oprócz świdniczanek do rywalizacji stanęły KKS Zabrze, AP Gol Częstochowa, KTS Polonia Bytom, KS Unia Opole oraz gospodynie turnieju SKS Piast Strzelce Opolskie. Nasze zawodniczki pokazały się z bardzo dobrej strony, nie ustępując pod żadnym względem innym zespołom. Gratulacje za kolejny świetny występ i godne reprezentowanie miasta Świdnica na arenach innych województw.

Halowy Turniej Piłki Nożnej „Mikołajek z piłką”

Wyniki:
MKS Polonia Świdnica – KKS Zabrze 1:1
MKS Polonia Świdnica – AP „Gol” Częstochowa 0:2
MKS Polonia Świdnica – KTS Polonia Bytom 4:1
MKS Polonia Świdnica – KS Unia Opole 0:2
MKS Polonia Świdnica – SKS „Piast” Strzelce Opolskie 1:1

Skład:
Gazda Wiktoria, Panas Laura, Pogoda Wiktoria, Olejnik Wiktoria, Podleśna Wiktoria, Stec Ewa, Karp Agata, Skowrońska Anna, Pfister Karolina

Bartosz Kulig (trener): „Dziewczyny zagrały bardzo dobre zawody nie ustępując wiele nawet najlepszym. Zabrakło nam trochę wyrachowania i doświadczenia, które pozwoliło by nam wygrać co najmniej jeszcze dwa mecze. Mieliśmy je pod kontrolą ale zakończyły się remisami. Podium było na wyciągnięcie ręki. Ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce, co i tak należy uznać za bardzo dobrą lokatę w tak mocno obsadzonym turnieju. Szczególne podziękowania chciałbym także skierować do rodziców, którzy wspierali nas wspaniałym żywiołowym dopingiem i zostali uznani przez organizatorów i uczestników za najlepszą grupę kibiców. Ze swojej strony chciałbym im pogratulować postawy, która pomaga nam osiągać wytyczone cele a mianowicie w przeciwieństwie do innych rodziców potrafią powstrzymać się od podpowiadania jak zawodniczki mają grać a skupiają się tylko na pozytywnym wsparciu w czasie meczu. Myślę że w tak dobrej atmosferze i wzajemnej dyscyplinie możemy naprawdę budować naszą sportową przyszłość. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla dziewczyn za zaangażowanie i dla rodziców za wzorową postawę.”Zdjęcie użytkownika MKS Polonia Świdnica - Żeńska Akademia Piłkarska.