Mamy wicemistrzostwo Dolnego Śląska!

Dzisiaj we Wrocławiu odbył się Finałowy Turniej, do którego awans wywalczyły po dwa najlepsze zespoły z grup eliminacyjnych. Nasze zawodniczki znalazły się w tym gronie razem ze Śląskiem Wrocław, Ślęzą Wrocław oraz Pogonią Pieszyce.
W pierwszym meczu nasze dziewczęta pokonały Śląsk Wrocław 1:0, po bramce Mai Błaszczyk. W kolejnym spotkaniu pewnie wygrały z Pogonią Pieszyce 3:1. Hat-trickiem w tym meczu popisała się Maja Błaszczyk.
W ostatnim pojedynku turnieju stanęliśmy naprzeciw Ślęzy Wrocław, która podobnie jak nasza drużyna z kompletem punktów przystąpiła do spotkania. Był to bardzo wyrównany, zacięty mecz. Niestety zwycięskie z tej potyczki wyszły zawodniczki Ślęzy, pokonując nas 2:1. Jedyna nasza bramka była autorstwa ponownie Mai Błaszczyk.
Wicemistrzostwo województwa dolnośląskiego daje przepustkę naszej drużynie do kolejnego etapu, gdzie zmierzą się z najlepszym zespołem województwa łódzkiego oraz opolskiego, a także z drugim zespołem z województwa śląskiego.

Damian Błaszczyk (trener): „Dziewczęta zasługują na olbrzymie brawa, nie tylko za dzisiejszą postawę, ale również za całą kończącą się rundę. Włożyły w ten sukces mnóstwo pracy. Bardzo mnie cieszy podejście moich zawodniczek, które coraz bardziej świadomie pracują nad swoim rozwojem. Mimo porażki w ostatnim meczu nie mamy czego się wstydzić, zagraliśmy z zespołem Ślęzy bardzo wyrównany pojedynek. Zabrakło naprawdę niewiele, ale taki jest sport. Gratulujemy naszym rywalkom zwycięstwa, a wszystkim zespołom dziękujemy za sportową postawę i naprawdę fajny poziom turnieju.”

Mecze:
MKS Polonia Świdnica – WKS Śląsk Wrocław 1:0 (Maja Błaszczyk)

MKS Polonia Świdnica – Pogoń Pieszyce 3:1 (Maja Błaszczyk)

MKS Polonia Świdnica – Ślęza Wrocław 1:2 (Maja Błaszczyk)

Skład: Emilia Wójcik, Julia Biliniewicz, Laura Pawelec, Maja Wnęk, Anna Jesionka, Kaja Kiliszewska, Daria Rurańska, Maja Geisler, Julia Błaszczyk, Jagoda Komisarczyk, Maria Jakacka, Maja Błaszczyk, Aleksandra Szmik, Julia Rychel.