Dorota Wełyczko zwyciężczynią obozów Polish Soccer Skills Zima 2019!!!

Jest nam bardzo miło ogłosić, że nasza zawodniczka Dorota Wełyczko została zwyciężczynią obozów Polish Soccer Skills Zima 2019! Spośród wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w obozach Polish Soccer Skills Zima 2019, na podstawie testów umiejętności – Soccer Skills PRO ID, Dorota została wybrana najlepszą zawodniczką w kategorii dziewcząt.

Zwycięzcy w nagrodę wyjadą na ufundowany przez Fundację Polish Soccer Skills wyjazd do Turynu, gdzie odbędą treningi z trenerami akademii Mistrza Włoch, obejrzą mecz Serie A, zwiedzą stadiony. Zwycięzcy obozów automatycznie otrzymają też powołanie do Reprezentacji Polish Soccer Skills.

Dorota Wełyczko (zawodniczka MKS Polonia Świdnica – Żeńska Akademia Piłkarska) – „Pierwszy raz na obóz Polish Soccer Skills pojechalam w wakacje 2016 i tam tak na prawdę miałam pierwszy raz większą styczność z piłką. Chciałam spróbować czegoś nowego i jak się okazało to jest to czego szukałam przez 15 lat. Szukałam więc z mamą jakiegoś klubu i padło na Świdnicę. Rok później pojechałam na ich obóz raz z Lidią Maciejewską i tam ostatniego dnia były testy motoryczne i takie bardziej piłkarskie. We wrześniu zaskoczyła nas bardzo miła niespodzianka, mianowicie dostałyśmy się do Reprezentacji Polish Soccer Skills. Bardzo fajne doświadczenie, sparingi w Holandi z holenderskimi i belgijskimi drużynami oraz treningi z zagranicznymi trenerami. W wakacje 2018 pojechałam znowu na obóz tym razem sama i znowu dobrze poszły mi testy więc dostałam się kolejny raz do kadry. W maju lecę do Anglii zwiedzać stadion Manchesteru United i rozegrać sparingi. Przed feriami wpadłam na pomysł, że może warto zimą też pojechać, rozmawiałam z mamą i się udało. Ostatniego dnia standarowo testy, które tym razem poszły mi szczególnie dobrze. Ale niczego specjalnego się nie spodziewałam, bo w kadrze już byłam, więc cieszyłam się po prostu ze swojego progresu. A tu nagle dwa tygodnie po obozie dostałam informację, że testy poszły mi najlepiej ze wszystkich dziewczyn, z wszystkich pięciu turnusów i jadę do Włoch, do Turynu”

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!!!