Cenne zwycięstwo we Wrocławiu!

Godnie pożegnały się z rundą jesienną rozgrywek III Ligii Dolnośląskiej nasze seniorki, które rozbiły dotychczasowego lidera, zespół Ślęzy Wrocław aż 4:1, zrzucając tym samym Wrocławianki z pierwszego miejsca.
Wynik może sugerować zdecydowaną przewagę naszej drużyny, ale nic bardziej mylnego. W rzeczywistości to rywalki dłużej przetrzymywały piłkę a Polonistki starały się mądrze i odpowiedzialnie bronić grając z kontry. Tak obrana taktyka przyniosła pożądany rezultat już w 2 minucie gdy bramkę zdobyła Kamila Kosior a w 20 minucie było już 3:0 dla naszych dziewcząt po kolejnych golach Kamili Kosior. Po zmianie stron rywalki rzuciły się jeszcze większymi siłami do ataku na naszą bramkę i były bliskie osiągnięcia celu, ale w odpowiedzi w 50 minucie meczu „nadziały się” na kolejną kontrę świdniczanek, którą po raz kolejny wykończyła Kamila Kosior podwyższając na 4:0.
Wrocławianki zdołały odpowiedzieć 55 minucie doprowadzając do rzutu karnego i zdobywając bramkę. Warto nadmienić że rzut karny był powtórzony z powodu nieprawidłowości a pierwszy strzał padł łupem naszej bramkarki Lidii Maciejewskiej, która obroniła strzał z jedenastego metra.

Po meczu trener naszej drużyny Bartosz Kulig tak skomentował wydarzenia na boisku: „Bardzo się cieszę że dziewczyny zaufały mi w kwestii pomysłu na ten mecz i sumiennie wywiązały się z postawionych zadań w stu procentach realizując wytyczne przed meczowe, za co chciałbym im podziękować. Wiedziałem, że Ślęza podrażniona porażką w Świdnicy będzie chciała ruszyć na nas z impetem od pierwszych minut i postanowiliśmy im to w pewnym stopniu umożliwić cofając się głębiej do obrony całkowicie zmieniając nasz dotychczasowy styl gry, wykorzystując przy okazji nasz największy „atut ofensywny”, czyli Kamilę Kosior, a mówiąc precyzyjniej jej umiejętność gry w kontrataku. Trzeba przyznać że dopisało nam też trochę szczęścia i dzięki temu możemy cieszyć się z pozycji lidera i ze spokojem przygotowywać się do rundy wiosennej.”