Wielki sukces naszych młodych zawodniczek!!!

Rewelacyjne wieści z Dzierżoniowa!!!
Nasze zawodniczki zwyciężyły w Finale Województwa Dolnośląskiego w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategori U-8!!!🏆
Grupę nasze zawodniczki przeszły jak burza nie tracąc ani jednej bramki i jednocześnie aplikując rywalką aż 13❗️
W półfinale podopieczne Dominiki Soroty nie pozostawiły złudzeń kto będzie rywalizował o złote medale i zwyciężyły z zespołem ze Środy Śląskiej aż 8:0.
W wielkim finale czekała na nas drużyna Ślęzy Wrocław, która podobnie jak nasza drużyna przebrnęła do niego bez żadnych problemów strzelając jeszcze więcej goli. Bez wątpienia spotkały się ze sobą dwie najmocniejsze drużyny turnieju.
W regulaminowym czesie był remis 2:2, a więc do rozstrzygniecia potrzebna była seria rzutów karnych. W tym elemencie gry lepszy był nasz zespół, a „11” na wagę triumfu wykorzystała Kaja Kiliszewska.
Organizatorzy turnieju wyróżnili również nasze zawodniczki. Zosia Malczyk otrzymała nagrodę dla najlepszej bramkarki turnieju a Maja Błaszczyk dla najlepszej zawodniczki turnieju.
Wielkie gratulacje należą się jednak wszystkim zawodniczkom, które były dzisiaj rewelacyjne!!!

Dominika Sorota (trenerka): „Należą się wielkie słowa uznania dla naszych młodziutkich piłkarek. Dzisiaj dziewczynki pokazały charakter, wielkie serce do walki i przede wszystkim to, że marzenia się spełniają, a ciężka praca przynosi efekty. Miałam wątpliwości czy dziewczynki poradzą sobie fizycznie, gdyż tego dnia nie dysponowaliśmy zawodniczkami rezerwowymi, więc wszystkie musiały grać w pełnym wymiarze czasu. Okazało się jednak, że drzemią w dziewczynkach olbrzymie pokłady energii. Jest to z pewnością nasz największy sukces, ale mam nadzieję, że to dopiero początek.”

Wyniki:

MKS Polonia Świdnica – Dragon Miszkowice 11:0 (Julia Błaszczyk x4, Kaja Kiliszewska x4, Marysia Jakacka x2 oraz Maja Błaszczyk)

MKS Polonia Świdnica – Olimpijki Wałbrzych 2:0 (Julia Błaszczyk, Maja Błaszczyk)

MKS Polonia Świdnica – Skarby Środa Sląska 8:0 (Julia Błaszczyk x3, Kaja Kiliszewska x2, Maja Błaszczyk x2 oraz Marysia Jakacka)

MKS Polonia Świdnica – Ślęza Wrocław (2:2) k. 1:0 (Maja Błaszczyk, Kaja Kiliszewska)

Skład: Zosia Malczyk, Julia Błaszczyk, Kaja Kiliszewska, Marysia Jakacka oraz Maja Błaszczyk